Szybkie odpowiedzi na pytania o PrestaShop – Część 5: Zmiana nazwy produktu w PrestaShop 1.7

W krótkim filmie pokazujemy jak zmienić nazwę produktu w PrestaShop 1.7 dla obu języków

Tematem odcinka Szybkich Odpowiedzi na Pytania o PrestaShop jest zmiana nazwy produktu w PrestaShop 1.7 dla obu wersji językowych.

W tym filmie pokazujemy, jak w domyślnym szablonie PrestaShop 1.7 (Classic), ale też każdym innym, zmienić bądź przetłumaczyć nazwę produktu. Nazwy demonstracyjnych (przykładowych) produktów wyrażone są w języku angielskim. Naszym zadaniem będzie zatem zmiana napisu „Faded Short Sleeve T-Shirts” na tekst w języku polskim.

W tym celu przechodzimy do panelu administracyjnego. Wchodzimy w sekcję KATALOG i w niej wybieramy zakładkę PRODUKTY. Na nowo otwartej stronie wyszukujemy produkt, którego nazwę chcemy zmienić i klikamy w tę nazwę. Na stronie edycji produktu, w pierwszym od góry polu widzimy nazwę produktu. Zmieniamy ją na przykład na „Koszulka z krótkim rękawem” i klikamy przycisk ZAPISZ. Komunikat na zielono pokazuje, że nazwa została zmieniona. By to sprawdzić, przejdźmy do strony głównej sklepu i odświeżmy ją, naciskając przycisk F5.

Musimy pamiętać, że nazwa została zmieniona tylko dla jednego języka (w domyśle – polskiego). Jeśli zmienimy język na przykład na angielski, zobaczymy, że pod naszym produktem znowu widnieje nazwa angielska. By ją zmienić, wracamy do panelu administracyjnego i na stronie edycji produktu wybieramy język angielski. Ponownie edytujemy nazwę, tym razem jednak dla języka angielskiego.

Kolejny odcinek serii SzOPS dotyczącej PrestaShop 1.7 znajdziecie pod tym linkiem.

    Zapisz się do naszej Poradni PrestaShop

    Co tydzień dawka solidnej wiedzy o marketingu, e-commerce i PrestaShop.

    Poczytaj też