Szybkie odpowiedzi na pytania o PrestaShop – Część 6: Zmiana opisów produktu w PrestaShop 1.7

W krótkim filmie pokazujemy jak zmienić oba opisy produktu produktu w PrestaShop 1.7 dla obu języków w sklepie.

Tematem tego odcinka jest edycja opisów produktu w sklepie opartym na PrestaShop 1.7. 

Opis produktu widoczny jest w dwóch miejscach: 1) w tzw. szybkim podglądzie, 2) na stronie produktu. Dodatkowo, strona produktu zawiera opis krótki – umieszczony obok zdjęcia w szablonie Classic – oraz rozszerzony – widoczny nieco niżej. Pokażemy, jak zmienić oba te teksty.

W menu bocznym panelu administracyjnego klikamy w KATALOG, a następnie PRODUKTY. Na liście produktów szukamy tego, którego opis planujemy zmienić lub dodać. Klikamy w jego nazwę, przechodząc w ten sposób do strony edycji produktu. W zakładce USTAWIENIA PODSTAWOWE przechodzimy do sekcji PODSUMOWANIE. Tam zmieniamy tekst opisu krótkiego i zapisujemy zmiany. Podobnie przechodzimy do zakładki OPIS, w której zmieniamy tekst rozszerzony. Po zapisaniu zmian przechodzimy do frontu strony i odświeżamy go klawiszem F5, sprawdzając, czy zmiany zostały naniesione.

Jeśli chcielibyście zmienić oba opisy także dla innej wersji językowej, wróćcie do panelu administracyjnego i na stronie edycji produktu zamieńcie język na angielski i powtórzcie całą operację.

W tym odcinku to już wszystko. Kolejny nagranie z naszej serii SzOPS znajdziecie pod tym linkiem.

    Zapisz się do naszej Poradni PrestaShop

    Co tydzień dawka solidnej wiedzy o marketingu, e-commerce i PrestaShop.

    Poczytaj też