Szybkie odpowiedzi na pytania o PrestaShop – Część 3: Tłumaczenie nazw kategorii w PrestaShop 1.7

W krótkim filmie pokazujemy jak w najłatwiejszy i najszybszy sposób zmienić lub przetłumaczyć na inny język nazwy kategorii w PrestaShop 1.7

Tematem tego odcinka Szybkich Odpowiedzi na Pytania o PrestaShop jest zmiana nazw kategorii oraz ich tłumaczenie na inny język w PrestaShop 1.7.

W szablonie domyślnym PrestaShop 1.7 (który nosi nazwę CLASSIC) widnieje tylko jedna kategoria produktów: „Women”. Po najechaniu na nią myszą pojawiają się podkategorie: „Tops” i „Dresses”, a pod nimi kolejne podkategorie. Wspólnie tworzą one tzw. drzewo kategorii.

Przechodzimy do panelu administracyjnego i z bocznego menu wybieramy sekcję KATALOG i zakładkę KATEGORIE. Po przeładowaniu strony pojawia się kategoria „Women”. By ją przetłumaczyć, klikamy w strzałkę po prawej stronie przy słowie VIEW i naciskamy EDIT. W polu NAZWA wpisujemy nową nazwę kategorii i zapisujemy zmiany. Odświeżamy stronę główną przy użyciu klawisza F5 i sprawdzamy, czy nowa nazwa kategorii jest widoczna. Analogicznie postępujemy w przypadku zmiany nazw podkategorii, z tą różnicą, że aby przejść do ich edycji musimy kliknąć w panelu administracyjnym w nazwę kategorii nadrzędnej (w naszym przypadku „Women”). Dopiero wtedy pokażą się podkategorie.

Tłumaczenia nazw kategorii zmieniamy równie łatwo – wystarczy obok nazwy danej kategorii lub podkategorii wybrać język, który nas interesuje i za każdym razem zapisać zmiany. Gdybyście mieli pytania w tym obszarze, nie wahajcie się z nami skontaktować, korzystając z formularza obok. Przeprowadzamy też kompleksowe szkolenia z obsługi PrestaShop i chętnie pokażemy Wam, jak sprawnie wprowadzać zmiany w sklepie i zarządzać zamówieniami.

Kolejny odcinek naszej serii SzOPS znajdziecie pod tym linkiem.

    Zapisz się do naszej Poradni PrestaShop

    Co tydzień dawka solidnej wiedzy o marketingu, e-commerce i PrestaShop.

    Poczytaj też