Szybkie odpowiedzi na pytania o PrestaShop – Część 4: Edycja slajdów w PrestaShop 1.7

W krótkim filmie pokazujemy jak zarządzać pokazem slajdów na stronie głównej PrestaShop 1.7. Omawiamy dodawanie slajdu, czyli dodawanie obrazka i wprowadzenie tekstu, który ma się wyświetlać na tle obrazka. Pokazujemy, jak zachowują się slajdy w zależności od języka, który obowiązuje na froncie sklepu, a także jak usunąć niepotrzebny slajd.

Tematem tego odcinka SzOPS jest edycja slajdów na stronie głównej PrestaShop 1.7. Omawiamy dodawanie slajdu, czyli dodawanie obrazka i wprowadzenie tekstu, który ma się wyświetlać na tle obrazka. Pokazujemy, jak zachowują się slajdy w zależności od języka, który obowiązuje na froncie sklepu, a także jak usunąć niepotrzebny slajd.

W menu panelu administracyjnego wybieramy sekcję MODULES, a następnie MODULES & SERVICES. Przechodzimy do widocznej u góry zakładki INSTALLED MODULES. Na liście odnajdujemy moduł o nazwie „Slider zdjęć” i klikamy w przycisk CONFIGURE. Na stronie konfiguracji naciskamy na mały znak „+” po prawej stronie i przy jego pomocy dodajemy nowy slajd do naszego slajdera. Klikamy w WYBIERZ PLIK i szukamy zdjęcia, które chcemy załadować.

WAŻNE: pamiętajcie, by dodawać obrazy osobno dla każdego języka.

Jeśli chcemy, by slajd odsyłał do konkretnego produktu lub strony kategorii, wówczas w polu „Adres URL” wklejamy adres strony, do której obraz ma prowadzić. Dodajemy „Nagłówek” i „Opis” oraz zaznaczamy opcję „Włączony” i zapisujemy zmiany. Po odświeżeniu strony głównej przy użyciu klawisza F5 slajd się pojawi.

Kolejny odcinek serii SzOPS znajdziecie pod tym linkiem.

    Zapisz się do naszej Poradni PrestaShop

    Co tydzień dawka solidnej wiedzy o marketingu, e-commerce i PrestaShop.

    Poczytaj też