Szybkie odpowiedzi na pytania o PrestaShop – Część 2: Zmiana napisów w stopce w PrestaShop 1.7

Kolejny odcinek naszego cyklu o samodzielnej stylizacji szablonu PrestaShop

Tematem tego odcinka serii Szybkie Odpowiedzi na Pytania o PrestaShop jest edycja stopki w PrestaShop 1.7, a więc zmiana treści (w tym także ich tłumaczenie na inny język) linków znajdujących się w stopce szablonu Classic. Pokazujemy, jak zmienić tłumaczenie strony CMS, a także jak spowodować, żeby moduł „Lista linków” poprawnie wyświetlił wprowadzone przez nas zmiany.

Edycja stopki w PrestaShop krok po kroku

Przechodzimy do panelu administracyjnego, do sekcji MODULES, ponieważ za zarządzanie tą częścią sklepu odpowiada moduł. Wybieramy sekcję MODULES & SERVICES, a w kolejnym kroku klikamy w zakładkę INSTALLED MODULES. Za zarządzanie stopką odpowiada moduł o nazwie LISTA LINKÓW. Odnajdujemy go na liście i klikamy przycisk CONFIGURE. Pojawiają się 2 sekcje: „Products” i „Our company”, które odpowiadają podziałowi widocznemu w stopce sklepu.

Naszym zadaniem będzie przetłumaczenie słowa „DELIVERY” na „DOSTAWA”. Klikamy zatem przycisk EDIT w sekcji „Our company”. Po wejściu do modułu widzimy stronę „Delivery”, ale nie ma przy jej nazwie żadnego przycisku do edycji. Wynika to stąd, że moduł pozwala tylko na oznaczenie stron, które mają się wyświetlić w stopce sklepu, natomiast nie pozwala na ich edycję. Moduł jednak informuje nas o ważnej rzeczy: strona „Delivery” jest stroną CMS i aby tę stronę odnaleźć, wchodzimy w menu bocznym do zakładki DESIGN i wybieramy sekcję PAGES. Strona „Delivery” znajduje się u nas na pierwszym miejscu na liście. Klikamy przy niej EDIT i przechodzimy do edycji jej treści.

Przy każdym polu, które można edytować, widzimy przełącznik języka (w naszym przypadku PL i EN). Zmieniamy „Meta tytuł” na”Dostawa”. Podobnie modyfikujemy pola: „Opis meta” i „Przyjazny adres URL”. Możemy także zmienić treść tej strony, podając klientom sklepu na przykład informacje o metodach wysyłki używanych przez sklep oraz ich kosztach. Klikamy ZAPISZ. To jeszcze nie koniec naszej pracy.

Wracamy do modułu LISTA LINKÓW w panelu administracyjnym, odświeżamy jego stronę, wyłączamy check box przy stronie „Dostawa” i klikamy ZAPISZ. Następnie znów wchodzimy do sekcji modułu o nazwie „Our company” i tym razem włączamy „Dostawę” check boxem, znajdującym się po lewej stronie. Po zapisaniu zmian przechodzimy do strony głównej sklepu i odświeżamy ją przy użyciu F5. Voilà! Zmiana jest widoczna.

Kolejny odcinek naszej serii SzOPS znajdziecie pod tym linkiem.

    Zapisz się do naszej Poradni PrestaShop

    Co tydzień dawka solidnej wiedzy o marketingu, e-commerce i PrestaShop.

    Poczytaj też